شنبه, 29 مهر 1396 جستجو:           |    

عنوان : مراسم درختكاری به مناسبت هفته منابع طبیعی در شهر دیزیچه
کد خبر : ۲۴۲۹
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ 

پيامبراکرم صلي الله عليه وآله :

ما مِن رَجُلٍ يَغرِسُ غَرساً إلاّ كَتَبَ اللَّهُ لَهُ مِنَ الأجرِ قَدرَ ما يَخرُجُ مِن ثَمَرِ ذلِكَ الغَرسِ   (  هر كه نهالي بكارد ، خداوند به مقدار ميوه‏اي كه از آن درخت به دست مي‏آيد ، در نامه اعمال او پاداش مي‏نويسد.)

به مناسبت 15 اسفند ، روز درختکاری و هفته منابع طبیعی مراسم درختکاری در تقاطع غیرهمسطح ولایت برگزار گردید.

این مراسم در ابتدا با آیاتی چند از کلام الله مجید در فرهنگسرای بهمن شهرداری شروع و سپس مهندس ثابت راسخ شهردار دیزیچه طی سخنانی با عرض خیرمقدم به حضار در بیان نمودند که پیامبرصلى الله علیه وآله فرمود: هر کس درختى بکارد و در نگهدارى آن بکوشد تا میوه دهد، در برابر هرچه از آن میوه به دست آید، پاداشى نزد خدا خواهد داشت.

وی در ادامه به فواید کاشت درختان اشاره نمود، از جمله:

1- پاکی آب و هوا

2- تأمین بیش از شصت درصد اکسیژن مصرفی جهان

3- ذخیره سازی آب های زیرزمینی

 4- جلوگیری از بروز انواع فرسایش آبی و بادی

 5-افزایش میزان بارندگی

 6- تعدیل دمای محیط،

7- تاثیر درختان بر جسم و جان

گیاهان و درختان نقشی بسیار مهم در زندگی بشر دارند. تلطیف هوا، تعادل دمای محیط، حفاظت از خاک و تأمین بخشی از مواد غذایی مورد نیاز انسان اندکی از سودمندی های فراوان آنها است.

در این مراسم امام جمعه محترم شهرحجت الاسلام والمسلمین حاج آقا صانعی ، شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی شهر ، رئیس منابع طبیعی شهرستان ، مسئول روابط عمومی و حراست شرکت سیمان سپاهان ، موسسه خیریه امام حسن مجتبی(ع) و علی ابن موسی الرضا (ع)، پرسنل خدوم شهرداری و دانش آموزان چند مدرسه نیز حضور داشتند.

 


نمایش تعداد بازدیدها : 139

بازگشت           چاپ چاپ         
 
سایت شهرداری دیزیچه